Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cestou nezávislého aktivismu

20. 12. 2014 15:02:15
Každý, komu jen trošku není lhostejná budounost naší země určitě přemýšlí, jakým způsobem se zapojit do politického dění, aby měl možnost něco změnit. Byt' jen třeba ve svém městě, kraji nebo v celé republice. Naskýtá se ale otázka, jak provést proces změny tak, aby zaujala masu lidí, která by ji nejen uvěřila, ale dokázala podpořit? Stačí psát články? Nebo přímo vstoupit do politiky? Ale co když momentálně na politické scéně není strana, či hnutí, které by opravdu hájily zájmy obyčejných občanů, ale pouze své vlastní?

Polistopadový režim nám nabídl mnoho možností. Můžeme zakládat libovolné strany, hnutí, spolky, organizace. Tyto strany však logicky musí hájit "demokratické" zřízení tohoto státu. Co vlastně ale znamená dnes tu demokracii? Demokracie je v překladu vláda lidu. Vládne v naší zemi lid? Máme zastupitelskou demokracii, tedy volíme si své zástupce, které vůbec neznáme. Jak tedy mohou hájit postoje deseti milionů občanů? Nejprve si je zvolíme, ale pokud nejsme spokojeni, odvolat je již však nemůžeme...

To byla ale menší odbočka. Kdo tedy v tzv. demokracii hájí svobodu? Kdo určuje, které názory jsou ty správné a které nikoliv? Ve svobodné zemi by měl mít každý právo na svobodu projevu a právo na vyjádření svého názoru. Nikdo tedy nemá právo nikoho umlčovat, pouze oponovat. Chtěl jsem toto naznačit, než se rozepíši k tématu, které jsem avizoval v perexu.

Důležitým krokem ke změně svého okolí je být aktivní. Každý si samozřejmě aktivitu představuje jinak. Náš národ už si zvykl být aktivní pouze na základě mediální masáže. Viz. nedávné protesty proti hlavě státu. Ovšem kdo se chce zasadit o změnu ve společnosti, musí být aktivní doslova v každodenním životě, nebot' právě náš každodenní život tvoří ten společenský život ve státě. Je potřeba nebýt pasivní a lhostejný k tomu, co se kolem nás denně děje. Musíme reagovat na to, co se nám nelíbí a dát to náležitě najevo.

Lidé jsou politikou zklamáni, ve volbách volí subjekty, které v nich vyvolaly falešné nadějě a opět se ukazuje, že to byl jen další podvod, kdy se mocní chtěli stát ještě mocnějšími. Jde o moc a o peníze, nikoliv o lepší život nás všech. Co mohou tedy opravdu volby změnit? Nebo lépe řečeno, co změnily za posledních 25 let? Střídají se zde neustále ti samí, kteří naši zemi rozkradli, rozprodali a dostali nás na takovou úroveň, že jsme se stali popelnicí Evropy. Máme pomalu nejnižší platy, ale základní potraviny máme téměř nejdražší. Financujeme zahraniční vojenské mise pro blaho jiných, zatímco naši lidé trpí chudobou a nemají práci. Posíláme humanitární pomoc chudým zemím, ale nikoho nezajímá, že zde rovněž lidé trpí hladem a ztrácejí se v dluhovém labyrintu.

Nemíníme se dále dívat, co se děje kolem nás. Nechceme přehlížet křivdy, které na nás vykonávají vlády již 25 let! Nechceme tolerovat chamtivý kapitalismus, kdy jedni bohatnou na úkor druhých! Nebudeme nadále přihlížet tomu, jak jsou ničeny i poslední základní svobody člověka a to zejména na důstojný život! Rozhodli jsme se proto jít cestou nezávislého aktivismu!

Proč nezávislí aktivisté?

Jsme skupina aktivistů, které spojuje nespokojenost s momentální situací jak v naší zemi, ale i ve světě. Nejsme vázání žádnou centralizovanou organizací, ani politickou stranou. Naše aktivita spočívá v autonomním fungování jednotlivých skupin aktivistů. Zavázali jsme se k tomu, že zahodíme za hlavu drobné ideologické neshody a budeme společně bojovat proti zásadním problémům dnešní doby. Za tyto problémy považujeme zejména kapitalismus a otroctví konzumu a materialismu.

Proti dnešnímu pojetí demokracie!

V roce 1989 jsme si mysleli, že nás čeká budoucnost v podobě svobody a opravdové demokracie. Po letech lží konečně vyplouvá na povrch pravda, o které se doposud jen tiše šeptalo. Tzv. Sametová revoluce byl jen podvod a převlečení kabátů. U moci zůstali ti samí lidé, kteří se nyní tváří demokraticky, avšak jejich totalitní praktiky cítíme denně na vlastní kůži. U moci jsou bývalí komunisté a ti, kteří v polistopadovém chaosu dokázali rozprodat náš stát. Rozrůstá se nám zde jistá forma oligarchie, kdy ekonomicky vlivní podnikatelé vcházejí do vrcholné politiky, aby získali neomezenou moc nad tímto státem. Ve svých rukou mají moc zákonodárnou i mediální, skrz kterou dělají z občanů své poslušné ovce. Jakýkoliv odlišný názor či kritika stávajícího režimu je démonizována a lidé s těmito názory jsou označováni za extrémisty. Domníváme se, že ve svobodné zemi by vůbec tento pojem neměl existovat, jelikož svoboda projevu je zásadním kamenem opravdové svobodné společnosti.

Čeho chceme dosáhnout?

Rádi bychom svou aktivitou upozornili lidi, že je i jiná alternativa. Není potřeba jen slepě následovat vládu a její zaprodaná média. Každý člověk je individualita a měl by mít právo na důstojný život bez toho, aniž by ho někdo řídil. Chceme utvořit skupinu lidí, kterou nebudou rozdělovat maličkosti, nýbrž spojovat základní věc. A to je nyní odpor proti stávajícímu režimu! Režimu, který dopustil, abychom platili astronomické částky za využítí přírodních zdrojů a energií. Proti tomu režimu, který dopustil, aby jsme měli na ulici doslova masu lidí bez domova. Režimu, který dovoli, že zdraví se dá koupit. Režimu, který upřednosnil kapitál nad životem člověka...

Je naprosto jasné, že někdo nebude souhlasit s výše popsaným. Někdo nad tím možná zauvažuje a někdo nás podpoří. Je potřeba si uvědomit, že změna je možná. Žádný režim nebyl nepřemožitelný. Lidé v každém z minulých režimů si mysleli, že nemůže skončit, protože je pevný jako skála.

Facebookový profil Nezávislých aktivistů ZDE

Webová prezentace Nezávislých aktivistů ZDE

Autor: Dominik Březný | sobota 20.12.2014 15:02 | karma článku: 10.93 | přečteno: 480x

Další články blogera

Dominik Březný

Poslední naděje pro Francii

Francouzští občané stojí před možná nejzásadnějším rozhodnutím ve vlastní historii. Mají možnost volby, ve které mohou podpořit možnou změnu a dát možnost své vlastní záchraně.

4.5.2017 v 18:50 | Karma článku: 35.33 | Přečteno: 1215 | Diskuse

Dominik Březný

Můj projev na 1.Máji v Brně

Národní a sociální První Máj, tak znělo motto shromáždění nacionalistů v Brně. Bylo mi velkou ctí vystoupit na této akci s projevem po boku domácích i zahraničních řečníků.

3.5.2017 v 21:27 | Karma článku: 16.02 | Přečteno: 272 | Diskuse

Dominik Březný

Evropo, probuď se!

Evropa jak ji známe a jak ji znali naší předkové se ocitá na důležitém rozcestí, které rozhodne o její budoucnosti, respektive o její samotné existenci.

28.4.2017 v 14:23 | Karma článku: 27.21 | Přečteno: 887 | Diskuse

Dominik Březný

"Pevnost" Evropa aneb od ničeho k ničemu

První únorový víkend byl napříč Evropou ve znamení protestů proti imigraci, respektive ve většině případů šlo spíše o protesty proti Islámu.

10.2.2016 v 13:10 | Karma článku: 23.53 | Přečteno: 741 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 6.49 | Přečteno: 96 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 36.58 | Přečteno: 1575 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 866 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 738 | Diskuse

Zdenek Horner

JakoNacismus v Česku zvedá hlavu

Po volebním úspěchu SPD Tomia Okamury se dalo čekat, že u Jakonacistů dojde okamžitě k posunu dojmu o legalitě propagace fašismu. Pokud laskavého čtenáře zaráží slůvko Jako před slovem Nacismus, vysvětlení je uvnitř.

23.10.2017 v 18:42 | Karma článku: 9.96 | Přečteno: 799 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2798
Jmenuji se Dominik Březný a zajímám se o politickou a sociální situaci nejen v ČR, ale i v globálním měřítku. Dnešní média nám odvracejí pohled od důležitých témat a poskytují nám polopravdy a lži.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.